Siréna

Jméno: Siréna

Specifikace: Nestvůra, nepřítel

Elementární specifikace: Voda

Potrava: Maso, slabost pro maso mužů

Pohlaví: Čistě ženy

Slabiny: Mají slabinu pro lesklé věci a šperky, jenž shromažďují, dají se na ně lehce nalákat a následně snadno zabít normálními zbraněmi.

Popis: Sirény se nikdy nikde nepotulují samy. Vždy jsou k nalezení vždy nejméně ve dvojici, nikdy ale také nepřevyšují počet pěti sirén na jednom místě, pokud už tak jste narazili na jejich rodné doupě. Nejpravděpodobnější důvod, proč se houfují je, že se snaží znásobit sílu svého zpěvu, kterým lákají muže do svých vodních doupat, kde je nejdřív utopí a pak sežerou. Čím více sirén je u sebe tím na delší vzdálenosti dokáže doznít a tím menší odpor klade muž, který jejich zpěv slyší. Když je šest a více sirén tak jich většina nezpívá. Navzájem by si v takovém případě rušily účinnost zpěvu a v konečném výsledku by se jejich zpěv změnil v nelidský vřískot, který způsobuje omračující bolest hlavy.

Sirény jsou nestvůry, jenž mají od pasu nahoru tělo ženské a od pasu dolů rybí ocas. Některé sirény mají ocas jednobarevný a nevýrazný, jiné naopak velmi jasných barev a mohou jimi připomínat akvarijní rybky. Zpravidla platí, že čím jasnější barvy šupin na ocasu, tím mladší siréna je. Tedy siréna s žluto-červenými šupinami je jasně mladší, než siréna s modro-zelenými. Jejich barvy vlasů, kůže a očí na lidské části těla jsou stejně různorodé jako u normálních lidských žen. Na jejich lidské části ale nikdy není poznat věk sirény, vždy vypadají jako mladé a často přitažlivé ženy. Na oblečení si nijak nepotrpí, a své ňadra skrývají jedině za dlouhými vlasy. Něco jako stud neznají.

Kromě svého vábivého hlasu, který stejně však účinkuje jen na muže, nejsou příliš nebezpečné. Mají ostré nehty, pokud by se jejich kořist bránila utopení, a v případě, že se dostanou samy do nesnází, vyhýbají se bojům tím, že uplavou. Vždy mají i v malém jezírku hluboko pod hladinou nějakou podvodní chodbu, kterou mohou před nebezpečím uprchnout.