Garyové

Garyové (č. j. Garyos) jsou lidé, kterým Sudba (Vyšší moc) přiřkla speciální schopnosti (viz. níže). Jsou to muži i ženy, Garyem se nemůžeš stát, Garyem se musíš narodit. Na první pohled je od obyčejných lidí nepoznáte, ale když budete pozorní, tak si všimnete, že každý z těchto lidí má za pravým uchem malé tetování,  se kterým se již narodí.

Těmto lidem s požehnáním se už od útlého věku zdají sny málokdy - skoro vůbec, ale když už, tak je vidina budoucnosti, něco co jim nebo někomu může stát. Většinou jsou to předtuchy špatné, od toho že se někdo řízne, přes zlomeninu, až po to, že uvidí ve snu něčí smrt. Takto se začínají projevovat mladí příslušníci Garyů. Někdy kolem 14. roku života se u nich začne projevovat jejich speciální schopnost nebo magie. Většinou to projevování magie bývá bouřlivé a i Garyos je poněkud více výbušný a vzteklý, někdy se může stát, že toto bouřlivé období nějaký Garyos nepřežije, že se zahubí sám svojí magií. Ale většinou mladý Garyos přežije a dál žije svůj život. Až do jejich většinou 17. roku života, tehdy se mladí Garyové rozhodnou zcela opustit svoji rodinu a cestovat. Jejich cestování je vždy dovede na stejné místo - do institutu, místa kde se všichni Garyové učí ovládat své schopnosti a správně čelit svým snům.

Ale jaká je vlastně podstata těchto Garyů? Když jsou Garyové aspoň z části vycvičení, tak jsou posílaní do jiných dimenzí světa, aby splnili mise. Tyto mise jsou různě obtížné. Od zabití mláděte mantichory až po zničení podsvětí. Toto je jejich poslání, jelikož to co se děje v jiných dimenzích ovlivňuje negativně dění a v naší dimenzi.

Garyové mají velmi silnou fantazii, jsou to takoví snílci. Jejich mysl je tak silná, že pokud na nějakou věc velmi silně myslí, představují si každý její detail, tak mohou tu danou věc zhmotnit. Je to velmi těžké, jde o soustředění a ohromnou koncentraci. Někdy i velmi vytrénovaný Garyos nedokáže plně ovládnout tuto schopnost.

Chcete se stát mocným Garyem, který chrání svět nebo zůstanete u svého pohodlného života bez kapky dobrodužství?

Jak správně skloňovat - Garyos:

JEDNOTNÉ

 1. Garyos
 2. Garya

 3. Garyovi

 4. Garya

 5. Garye!

 6. Garyovi

 7. Garyem


MNOŽNÉ

 1. Garyové
 2. Garyů

 3. Garyům

 4. Garye

 5. Garyové!

 6. Garyech

 7. Garyi