Pravidla+
Pokud nebudete dodržovat pravidla, vykážeme vás ze hry banem. Jejich neznalost vás neomlouvá.


 • Pravidlo (podmínka) Mary/Sue:
  I když vymýšlíme fiktivní postavy, snažíme se je příblížit co nejvíce k lidem. Nejsou nejkrásnější nebo nejchytřejší. Lidé nejsou dokonalí a dokonalost je nudná, špatně by se vám hrálo. Přidejte proto k vaší postavě nějaké nedokonalosti a záporné vlastnosti.
 • Křišťálová stěna (KS):                                                                                                             Vaše postava nejste vy. Neví, co se děje, dokud to sama neobjeví.
  Ve hře vystupujete čistě za její charakter, který si předem vytvoříte dle pravidel hry.
  Pokud máte špatnou náladu, nepřenáší se automaticky na postavu. Pokud nevycházíte s určitým hráčem, nemusí se vzájemné antipatie vázat na vaše postavy. To platí i v opačném případě.
  Všechny postavy se nemohou přátelit, hra by byla jinak jednotvárná.

 • Metagaming:
  Nikdy nesmíte rozhodovat za postavu druhého hráče. Není také vhodné napsat, že postava dá někomu facku a odejde. Nepřehánějte to s interakcemi a nechte druhé straně čas na reakci.

 • Více postav:                                                                                                                                Na začátku můžete mít pouze jednu postavu. Pokud budete hrát alespoň měsíc a budete aktivní, tak si můžete zažádat na e-mailu admin.ailos@seznam.cz o možnost dalšího charakteru. My vám buď vyhovíme nebo vám řekneme co máte zlepšit, aby jste onu další postavu dostali. Zatím máme maximum postav nastaveno na pěti.

 • Zabíjení jiných postav:                                                                                                          Přísně zakázáno! - Pouze po domluvě s dotyčným hráčem postavy a Vypravěčem.
  Jediný, kdo má právo zabít postavu bez domluvy, je Vypravěč.
  POZOR! POSTAVĚ STÁLE MŮŽE HROZIT SMRT:                                                                   Když vás někdo na misi probodne, skočíte z útesu. Prostě v případech když je smrt nevyhnutelná, tak vás prostě zabijeme.
                                                                                                                                                                       

Jak hrát?

 • Myšlenky, to co si postava myslí, tak píšeme do lomítek - //
  Př.: /Mám si vzít modrou nebo zelenou košili?/
 • Řeč, to co vaše postava říká, tak píšeme do uvozovek - ""                                             "Děkuji za tvoji pomoc."
 • Pohyb, to co postava dělá, tak píšeme do hvězdiček - **                                                     *Posadím se na židli a nervózně si v rukou hraji s provázkem.*

Text můžete psát buďˇv první osobě nebo osobě třetí, oboje v čísle jednotném.

 • Rozpůlení postavy, vaše postava může hrát jen na jednom místě, nemůžete být přece na dvou nebo více místech naráz.
 • Příchod  a odchod musíte zaznamenat v příspěvku!
  Do místnosti vstupujte pouze tehdy, pokud chcete za postavu hrát.

<< Hala - znamená to, že postava přišla z haly                                                                                        >> Hala - znamená to, že postava jde do haly

 • Vypravěč má vždy pravdu, nelze s ním smlouvat, dohadovat se nebo ignorovat jeho vyprávění. Jeho slova jsou zákon. S registrací souhlasíte, že vaše postava může být v jistých situacích ovlivněna Vypravěčem. Též může být jako Osud nebo Sudba.