Najáda
Sem vložte podnadpis

Jméno: Najáda

Specifikace: Nymfa vody, neškodná

Elementární specifikace: Voda

Potrava: Ryby, vodní rostliny, korýši

Pohlaví: Čistě ženské

Slabiny: Na souši snadno zranitelné běžnými zbraněmi, ve vodě nezranitelné

Popis: Najády na první pohled připomínají běžné lidské dívky ve věku od patnácti do dvaceti let. Tyto najády jsou panny a jsou nesmrtelné. Jediné co je odlišuje od skutečně normálních žen je potřeba držet se blízko vodě a fakt že jejich kůže má namodralý nebo lehce tyrkysový odstín kůže a výrazně modré oči.

Existuje ale ještě jeden druh najád, ty už nejsou pannami a nejsou nesmrtelné, takže běžně stárnou a je možno potkat je v různém věku. Tyto najády se totiž rozhodly vyměnit svou nesmrtelnost za potomky, jenž často mívají s lidskými muži či bohy. Potomci jsou velmi často ženského pohlaví a rodí se jako nové najády.

Název najáda se používá pro nymfy žijící u vody, ale více se rozdělují na nymfy jezerní, říční, potoční, v horských bystřinách, pramenech a zřídlech. Najády jsou také velmi přátelské stvoření, ovšem nikdy nikomu neprozrazují své jména. Nepovažuje se mezi nimi za slušné zeptat se najády na jméno, tím najádu dokážete spolehlivě naštvat. Dokud je totiž najáda pannou, dá se za pomocí vyslovení svého jména a doteku vůči nějaké vodní ploše (i kdyby to byla pouhá voda ve vaně tak se tam ukáže v hmotné podobě, v případě např. umyvadla nebo kaluže by byl vidět jen její odraz) přivolat a přimět aby plnila jakýkoliv rozkaz, který by jí dal ten jenž by jí jejím jménem zavolal a měl by nějakou spojitost s vodou či neutrální kontext.

Najáda panna má navíc větší sílu než najáda, jenž se stala matkou. Najáda panna dokáže ovládat vodu od pouhého vytvoření nějaké vodní koule vržené na nepřítele přes vytvoření zvířat z vody, jenž za ní mohou bojovat na souši až po vytvoření vodních tornád a vírů, pokud jí někdo velmi rozzuří. Dokáží také cestovat v podobě vody napříč různými vodními toky přes různé dimenze a zpátky během pár vteřin. I potom co vylezou z vody, jsou vždy suché, a stejně tak jsou suché i předměty, kterých se ve vodě dotýkají a je jedno, jestli je to vyrobeno z látky, papíru nebo bůh ví čeho dalšího. Právě díky této dovednosti jsou často mladé najády klamány, aby prozradily své jména a sloužili tak jako mezi dimenzionální pošťáci. Kromě toho ovšem mají najády dovednost najít ve vodě vždy jakoukoliv cennost a je jedno zda to je perla v ústřici nebo zlatý řetízek, jenž někdo ve vodě ztratil.

Najády jsou poněkud marnivé stvoření. Milují vše krásné, a nerady se svých pokladů vzdávají. Naopak vyloženě nesnáší ty jenž jim znečišťují jejich domovskou vodní plochu nebo jim bez dovolení berou jejich poklady. Pokud najáda někomu svěří své jméno, chová se ke svému "pánu" dle toho jak se pán chová k ní. Špatné chování k špatnému pánovi a naopak respekt a úcta k dobrému pánovi.