Hippocampus

Jméno: Hippocampus

Specifikace: Kouzelné stvoření, neškodné

Elementární specifikace: Voda

Potrava: Vodní rostliny, plankton

Pohlaví: Klisny i hřebci

Slabiny: Jsou snadno k zabití běžnými zbraněmi, dají se polapit i do velkých sítí jako ryby. Nedokáží žít bez přítomnosti vody, na pevné zemi by zemřeli.

Popis: Hippocampus se řadí mezi kouzelná stvoření. Pokud nejsou vyprovokovaní nebo nemají pocit nebezpečí, jsou neškodní, né-li dokonce přátelští tvorové. Není nic zvláštního, že se některý z jedinců hippocampů nechal ochočit a pak se držel poblíže svého pána, chránil ho a poslouchal ho.

Hippocampové mají různé barvy ale základem je vždy nějaký odstín modré s dalšími odlesky a podobně. Mohou mít i různé velikosti a tvary ploutví stejně jako jiné velikosti. Nejmenší druhy hippocampů jsou velcí asi jako autobus. Ti největší by se mohly hravě svou velikostí soupeřit s velrybami. Není ovšem ani moc zvláštní potkat i nějakého mnohem většího jedince.

Nejsou to nijak útočná stvoření, je pravděpodobnější, že při prvním náznaku nebezpečí vám zmizí v hlubinách moře a už je zpět nevylákáte, než že by na vás zaútočili. Jistá útočnost lze vidět u větších druhů, kteří vám mohou převrátit díky velikosti loď a pomocí ploutví vás udržet pod hladinou abyste se utopili, ale takové chování není nikdy bez důvodu. Museli byste je skutečně nějak ohrozit, například klisny jsou velmi ochranářské ke svým mladým.