Bazilišek
Sem vložte podnadpis

Jméno: Bazilišek

Specifikace: Nestvůra, nepřítel

Elementární specifikace: Země

Potrava: Maso

Pohlaví: Výhradně samci

Slabiny: Tenké kohoutí nohy a měkčí šupiny na hlavě jsou nejpřijatelnějšími místy pro útok. Někteří bazilišci bývají odpuzováni levandulí, a pro jiné je jedovaté kousnutí obyčejné lasičky či promyky. Reaguje především na pohyb, spoléhá se na zrak. Je hluchý.

Popis: Bazilišek je nestvůra vypadající jako kříženec kohouta a hada. Bývá min. 15 metrů dlouhý a min. 6 metrů vysoký. Mohou se nacházet i větší jedinci. Čím jsou starší od svého znovuzrození, tím bývají větší. Mívají celé tělo pokryté hadí kůží nevýrazné šedivé, hnědavé či pískové barvy, aby splynuli s prostředím. Úzká, ale dlouhá křídla, jenž jim vyrůstají ze zad, bývají barvy zaschlé krve stejně jako zobák a hřebínek jeho kohoutí hlavy. Ač vlastní křídla nedokáže s nimi vzlétnout výše než metr nad zem, jelikož ho k zemi táhne dlouhý hadí ocas.

Nachází se výhradně v pouštích a kamenných oblastech, jelikož kvůli jeho destruktivní podstatě v jeho přítomnosti nikdy nic neroste a moc tvorů ani nepřežije. Jeho dech je velmi horký, kvůli tomu flóra v jeho přítomnosti usychá, skály se rozpadají v prach a vodní toky vysychají. Stejně jako Medúza vlastní schopnost nechat zkamenět vše živé čemu se podívá do očí svýma vlastníma rudýma očima. Jeho krev je silná žíravina, která dokáže za pár vteřin rozšířit své působení z pouhé kapky na kůži po celém těle. Své nohy v boji využívá maximálně ve spojení s křídly, aby si přichytil svou kořist. Silný zobák má lemovaný ostrými výčnělky, které může využít k trhání tkání.